Oğuzhan Kalelioğlu

Into The Wild (2007)

Filmin Özeti:

Sean Penn’in yönettiği ve Emile Hirsch, Vince Vaughn, Catherine Keener ile Kristen Stewart’ın oynadığı “Into The Wild”, Jon Krakauer’in 1996 yılında yayınlanan ve Christopher McCandless’in yaşamının anlattığı aynı adlı kitabından uyarlanan bir film.
2007’nin En İyi 10 Filmi listelerinin çoğunda adı geçen bu tutkulu, dokunaklı ve şiirsel ilahi, ülkemizde ilk olarak Uluslararası İstanbul Film Festivali’nda gösterilmişti.
1992 yılında okulunun en iyi öğrencilerinden biri olarak mezun olan sporcu Christopher McCandless, tüm varlığını ve yaşadığı ayrıcalıklı hayatı bırakarak Alaska’nın vahşi doğasına doğru otostopla bir yolculuğa çıkar. Yol boyunca hayatını şekillendiren bir dizi karakterle tanışan Christopher, cesur bir maceracı mıdır, yoksa toy bir idealist mi?

Filmin Fragmanı:

İMDB( 8.2 / 10) :

http://www.imdb.com/title/tt0758758/

Bence etkileyici bir filmdi. Bu adamın yaptığını öyle kolay kolay herkes yapamaz. $24,000 burs parasını adam derneklere yatıyor. Ve parası olmadan arabasıyla yola çıkıyor. Sonra arabayıda bırakıyor yürüyerek devam ediyor. Nereye ? hep kafasına koyduğu gitmek istediği alaskaya ve sonunda gidiyor mu ? Evet tabikide gidiyor ve sonra orada hayatını kaybediyor.

Christopher McCandless hakkında bilgiler için Tıkla (Wikiye Gider!)

Benim puanım : 8.0/10

Bence izlemeniz gereken bir film. İyi Seyirler Dilerim.. 🙂

Christopher McCandless… SEn Büyük Adamsın Dostumm Rahat Uyu.. 🙂

 

 

oguzhan

Add comment

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: