Oğuzhan Kalelioğlu

Hobbit : Beklenmedik Yolculuk

the_hobbit_an_unexpected_journey_400x556

Yüzüklerin efendisi serisi ile büyüdüğümü söyleyebilirim sizlere.  Yıllardır oyunlarını sabahlara kadar arkadaşlarımla oynadığım filmlerini baştan sona tekrar izlediğim. Bir günde üç filmini tekrardan izlemek isteyip gaza gelipte izleyemediğim   J. R. R. Tolkien amcamızın efsanevi eseri.

Tamda geçen sene bu zamanlarda çıkacağını haber aldığım The Hobbit filmini merakla bekleyip durmuştum Çıkmadan önce çekimlerini internete sağolsun arkadaşlar Türkçe altyazılı vermişlerdi onları izlediğimde daha da çok heyecanlanmıştım  ve çıkacağı gün kesinlikle sinemada izlemeyelim diye söylemiştim kendi kendime. Çünkü güzel olacağını biliyordum bundan emindim hiç bir kuşkum yoktu ve zaten gidip izlediğinizde’de evet gerçekten de öyle diyebildim.

Film başladığında The Shire i gördüğümde evet işte Yeni Zelanda burası ve buraya gitmeliyim dedim . Ve o bir sene beklediğim filmi sinemada izleyince istediğim bir şeyleri gerçekleştirebilme düşüncesi beni mutlu etti. Evet dedim buradayım! bu koltukta oturuyorum ve bu filmi izliyorum gözlerime inanamıyorum müzikleri dikkatle dinliyorum Gandalf’a dikkatle bakıyorum , inceliyorum çünkü biliyorum her şey hepsi gerçekten çok güzel.

Filmin Özeti:

Peter Jackson Yüzüklerin Efendisi serisinin ardından Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi’nin öncesini anlattığı Hobbit’i beyazperdeye uyarladı.
Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (The Hobbit: An Unexpected Journey) ile bu sefer Bilbo Baggins’in gençliğine gidiyoruz. Film bizi Bilbo Baggins’in mutlu mesut yaşarken Gandalf’ın kendisini ziyaretiyle değişen hayatınagötürüyor. Bilbo Baggins ve beraberindeki 13 cücenin, Ejderha Smaug’un zamanında cücelerden çaldığı hazineyi kurtarmak üzere giriştiği uzun soluklu macerasına tanık oluyoruz.

Filmin Fragmanı:

(Bu fragmanı en az 5 kere izlediğimi bilirim inkar yok 🙂 )

IMDB:http://www.imdb.com/title/tt0903624/ (8.6/10)

Hala filmi gidip sinemada izlemediniz mi? Eee ne duruyorsunuz bee kalkın gidin ve bu beklenmedik yolculuğa  sizde katılın. 🙂  Aman dikkatli olun büyük bir savaş sizi bekliyor. Güzel dostluklar çok güzel yerler göreceksiniz ve çok güzel müzikler dinleyeceksiniz. Uzun bir film ama zamanın  hızlı geçtiği farketmeyeceksiniz bile. Gözlüğünüzü takın ve arkanızı yaslayın  zamanın tadını çok iyi bir şekilde çıkarın.

Umarım seneye serinin devamını’da izlediğimizde  size bir yazı daha yazarım. 🙂 2 Film daha bizi bekliyor olacak 🙂

İyi Seyirler Dilerim … Tekrar görüşmek dileğiyle… 🙂

oguzhan

1 comment

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: