Oğuzhan Kalelioğlu

Kefaret (Atonement)

atonement

Eski ama güzel olan filmleri her zaman sevmişimdir. Kefaret’te bu filmlerden bir tanesi başrolde Keira Knightley ve  James McAvoy oynaması bu ikilinin iyi işler çıkartması güzel olmuş doğrusu. Aşk , Dram ,  Trajedi , Romantizm hepsi bu filmde mevcut. Ödüllü bir film ve ödülü de hak etmiş bence.

Ortalarına doğru biraz sıkılıp , uykum gelir gibi oldu ama sonlarına doğru beni tekrar heyecanlandırdı ve beklenmeyen bir son ile bitti zaten bu yüzden vay bee güzel filmmiş dedirtiyor sizlere.

Filmin Özeti:

1935 yazının en sıcak günlerinden birinde, On üç yaşındaki Briony Tallis, yanlış zamanda yanlış yerde bulunarak görmemesi gereken bir şeyi aklına kazır: Ablası Cecilia ve hizmetçilerinin oğlu Robbie’nin gizli bir şekilde cilveleşmelerine tanık olmuştur. Çocuk aklı ile gördüklerini yanlış yorumlaması yıllarca sürecek büyük bir trajedinin yaşanmasına neden olacaktır. Bir daha hiç düzelmeyecek kadar trajik bir şekilde kaderleri birbirlerine bağlanan bu üç insan da, hak etmedikleri bir kefaretin farklı şekillerde kurbanı olacaklardır. Dört dalda Oscar adayı olan Aşk ve Gurur’un yönetmeni Joe Wright, bir başka kitap uyarlaması olan Kefaret ile yeniden romantizmin ve dramın etrafında dolaşıyor. Başrolde ise yine Aşk ve Gurur’da birlikte çalıştığı gizemli yıldız Keira Knightley var. Çatışkılı ve zorlu kadın karakterleri hakkıyla beyazperde’de canlandıran Knightley, yine büyüleyici bir performans sergiliyor.

Filmin Fragmanı:

IMDB:http://www.imdb.com/title/tt0783233/(7.7/10)
Vikipedia:http://tr.wikipedia.org/wiki/Kefaret_(film)

 

Hala izlememiş olanlar varsa ve dram , aşk , trajedi türünde filmler seviyorsanız izlemenizi tavsiye ederim biraz ortalarında sizi sıkabilir ama kesinlikle sonuna kadar izleyin beğeneceğinizi düşünüyorum.

İyi Seyirler… 🙂

oguzhan

Add comment

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: