Oğuzhan Kalelioğlu

Halt And Catch Fire 3.Sezon’da Bitti

Mesleğimden dolayı olsa gerek bilgisayarlı dizileri hep sevmişimdir. Silicon Valley’den sonra sevdiğim dizilerden birtanesi de Halt And Catch Fire , aslında ikinci sezonu beni oldukça bunaltmıştı fakat bu sefer olmuş sanırım pes etmeden bir dördüncü sezonu daha görmek istiyorlar kim bilir belki de sonra beşinci sezonu görürüz 🙂

Bu sezonda Cameron ile Donna’nın zaten ince ip üzerinde yürüyen ilişkilerinin artık dayanamayıp koptuğunu görüyoruz hatta Donna ile Gordon’un ilişkilerinin de şaşırtıcı bir şekilde bittiğini görüyoruz aslında burada diziyi eleştirebilirim çünkü 8 inci bölüm ile dokuzuncu bölüm arasında kopan bazı olaylar var. Bir bölümde birden 8 yıl ileriye atıyor ve bir çok şey değişiyor.

Değişen şeylerden birtanesi de Cameron’un tarzı. Cameron artık o çılgın coder kız ruh hallerinden çıkıyor ve biraz daha olgun bir iş kadını haline bürünüyor ki doğrusu bu halini daha çok beğendim 🙂

 

Dizinin hoşuma giden sahnelerinden birtanesi de şu aşağıda izleyeceğiniz sahnedir.

Çalan şarkı  : Pixies – Velouria

Bu bölümde hoşuma giden bir şeyde ikisinin farkında olmadan giyindiği kıyafetlerin renk uyumu burada yönetmeni takdir ettim doğrusu.

joemacmillan

Joe’nın bu halini de kıskanmadım değil doğrusu açıkcası Thranduil’i çok severim 😉

Şunu söylemekte fayda da var dizi içerisinde malum bir çok bilgisayar terimi geçmektedir http , ftp protokollerinden C++ programlama diline kadar açıkcası bu tür terimleri merak etmeyenler ve bilmeyenler için anlamsız ve sıkıcı bir dizi olabilir.

İzleyip izlememek yinede size kalmış.

 

oguzhan

Add comment

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: