Oğuzhan Kalelioğlu

Doctor Strange

 

 

doctor-strange2

Sinemaya gittiğimizde sürekli fragmanlarının çıktığını gördüğümüz Doctor Strange filmini sinemada gösterime girdiğini görünce gitmemek olmaz dedik iyi ki de gitmişiz çok doğru bir karar olduğunu düşüyorum. Marvel filmlerini genelde pek sevmem ama bu açıkcası bana göre en başarılı filmlerden olmuş zaten Benedict Cumberbatch ‘i görmem yeterli oldu çünkü bu adamın oyunculuğunu gerçekten çok seviyorum. Bir çoğunuz onu Sherlock olarak biliyor bir kısmınız da Keira Knightley ile birlikte oynadığı o müthiş The Imitation Game filmindeki Alan Turing olarak biliyor. Günümüzde çok popüler olduğu ve bunu da hakettiğini söyleyebiliriz.

Filme geri dönersem ki bu yazıyı sabah 7:30’da ofiste yazıyor olmam ayrıca ilginç bir durum ama neyse 🙂 Efektleri neydi bee öyle dedirtecek cinsten özellikle şu ben adına alev çemberi diyorum 😀 çember oluşturması ve bedenini ruhundan ayırdığı anlar. Gerçekten görsel efekt olarak fazlaca tatmin edici seviye bir film oldu kendisi nasıl olsa internete düşecek oradan da izlerim şimdi kim sinemaya gidecek demeyin aslında farkında olmadan böyle güzel filmleri evde en fazla 20 inc olan ekranlardan izleyerek o güzelim efektlerin içine etmiş oluyoruz.

Bu arada benim için büyük süpriz isimlerden Rachel McAdams‘ın filmde yer aldığını bilmiyordum onu görünce çok sevindim 🙂 Bazılarınız onu da True Detective dizisindeki 2.sezonda oynayan sert kadın rolüyle yani  Detective Ani Bezzerides olarak bilebilir aşk filmi sevenleriniz de onu ( The Notebook )Not Defteri (2004) ile bilecektir ki ikisinde de çok iyi bir oyunculuk çıkartmıştır kendisi. 

Şimdi gelelim filmin özetine çok ünlü , zengin ve egosu tavan olan doktorumuz Strange’in başından büyük bir araba kazası geçiyor ve hatırladığım kadarıyla 11 saat ameliyat masasında kaldıktan sonra bir şekilde kurtarılıyor kendisi ama ne yazık ki ellerindeki tüm sinirleri hasar gören doktorumuzun elleri iyileştiğinde sürekli titremekten işini yapamaz hale geliyor. Tekrar doktor olmak isteyen Strange’miz bir araştırmadan sonra Kamar-Taj adını duyduğu bir yere giderek iyileşebileceğini düşünüyor. Tabii bunun için bir çok aşamadan geçmesi gerektiğini zamanla öğreniyor ve çok zeki olduğu için tüm bunların üstesinden gelebiliyor ama işte tam o sırada kendisini bir savaşın içerisinde bulacak olduğundan habersiz olan Strange’miz yaaa ben sadece ellerimi iyileştirmeye gelmiştim kardeşim ne savaşı derken olaylar gelişiyor 🙂

Filmin Fragmanı

oguzhan

Add comment

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: