Oğuzhan Kalelioğlu

Netflix Almak Mantıklı Mı ?

Biliyorsunuz ki geçen yıllarda Netflix Türkiye’ye giriş yapacağını ve Türk kullanıcılarına da hizmet vereceğini duyurmuştu bizde çok sevinmiştik ama o zamanlar henüz fiyat politikası belli değildi hatta İnternet sağlayıcı firmalarla da anlayıp Adil Kullanım Kotası (AKK) kullanmazsa tadından da yenmez çiçek gibi olur demiştik fakat işler o şekilde olmadı tabii.

Yinede Netflix Türkiye’ye giriş yaptı ve şuan ben dahil bir çok kullanıcıya sahip ekşi sözlükte biraz okuduğumda bir çok kişinin de memnun olduğunu gördüm bir yerde haklı da olduklarını düşünüyorum. Peki asıl sorumuza gelmek gerekirse ;

Netflix Almak Mantıklı Mı ?

Bir çok kişi şunu da söyleyebilir , ne gerek var kardeşim ben zaten dizi bıt bıt bıt .com dan bedavaya izleyebiliyorum internette bedavaya izlemek varken neden bunun için para vereyim ki .

Ben bu konuya şu şekilde cevap vermek istiyorum Evet doğrudur böyle bir imkanınız var hatta içerik sayısı Netflix’den kat kat daha da fazla. Yeni bir dizi mi çıktı ? hemen o diğer sitelerde görebiliyorsunuz yeni bir bölümümü çıktı hemen o hafta o bıt bıt sitelere ekleniyor. Peki Netflix’te nasıl ?

Netflix’de dizi Netflix’in yapımcılığında ise işler çok basit çok kolay güncel olarak geliyor hatta Netflix diziyi önce çekiyor sonra tüm bölümleri tek seferde size sunuyor size sadece izlemesi kalıyor ama ya dizi başka bir kanalın yapımcılığındaysa … İşte o zaman işler biraz karışıyor yeni sezon çekiliyor üstüne 1 yıl geçiyor siz başka sitelerde izlemiş oluyorsunuz ama Netflix’de hala yok !

Hatta bazen üstüne 1 sezon daha çıkmış oda yok ! Çok sevdiğim bir kaç dizi de bu olaylara rastlayınca üzüldüğümü belirtmem gerek.

İçerikler Ne Sıklıkla Güncelleniyor ?

Haftada 15-20 dizi ya da film geliyor ama bana göre çoğu anlamsız garip filmler mesela geçenlerde Harry Potter serisini tekrar izlemek istedim dedim kesin Netflix’de vardır ama yokmuş. Garip filmler getirmek yerine böyle popüler filmleri getirseler mesela hiç fena olmazdı.

Yerli Yapımlar Ne Durumda ?

Bu soruya direkt olarak görsel ile cevap vermek istiyorum. Bence şaşırtıcı derece de güzel var yani bir şeyler Yerli yapım pek izlemesem de eve bir misafir gelse bir şeyler izlemek istese illa izleyeceği bir şeyler bulurum düşüncesindeyim.

Her Açtığında İzleyecek Bir Şeyler Buluyor Musun ?

Buluyorum aslında izlemem gereken diziler var sırasını bekleyen ama henüz sırası gelememiş yani o kadarda kötü değil canım ??

Bence illa bir şeyler bulabilirsiniz bulunmayacak kadar da kötü değil.

Netflix Kids Nedir ?

Hep abiler hep ablalarımı düşüneceğiz biraz da çocukları düşünelim demişler ve çocuklar için de bolca içerik eklemişler. Animasyonlar , Çizgi filmler , çocuk dizileri bir sürü şey var burada bence güzel düşünülmüş yalnız eve misafir çocuk geldiğinde ulan bu çocuğa bir şeyler bulayım da izlesin mutlu olsun diye Netflix’i açtım ilk kez Kids tarafını da kullanmış oluruz hem diye düşündüm. Şirinlerin yeni filmi çıkmış ama buraya maalesef daha eklenmemiş çocukta onu izlemek istedi bulamadım ?? bak ilk filmi varmış falan dedim ama yemedi maalesef bir çocuğu sevindiremedin Netflix.

Kim İzliyor ? Profil Yönetimi Nedir ?

Ne demek yani kim izliyor diye sormayın hemen açıklıyorum. Bu Netflix’in en sevdiğim özelliklerden birtanesi hangi paketini satın almış olursanız olun. 1 tane üyelik aldınız diyelim evde çoluk çocukta var herkes tek üyelikten istediğini girip izleyebiliyor yani siz kendi profilinize giriş yapıp film izlerken bir taraftan da çocuğunuz Kids profiline başka bir cihazdan giriş yapıp çizgi film izleyebilir. Ya da bir yetişkin profili daha oluşturabilirsiniz eşiniz falan başka bir şey izleyebilir. Bu güzel olmuş gerçekten ve en ucuz paketin bile bu özelliği barındırıyor olması iyi evde kavga yok , dur ben bunu bitireyim sen sonra istediğini izlersin derdi yok.

Sen Hangi Paketi Kullanıyorsun Hangi Paketler Var ?

Paketler işte bu şekilde ben Temel paketi kullanıyorum 15,99 TL / Aylık fakat Enpara hesabım olduğu için ben 8 TL / Aylık şeklinde ödüyorum ?? Enpara sağolsun. HD kullanılabilir ya da Ultra HD kullanılabilir özelliğin yoook senin Evet yok ama açıkcası ben pek gerekli de görmedim çünkü böyle görünce şimdi sanki kötü görüntü veriyor gibi gelmiş olabilir ama hiçte öyle değil bence normal pakette bile gayet tatminkar bir görüntü kalitesinde izliyorsunuz.

Peki Sadede Gel Yani Alalım Mı Almayalı Mı ?

Genelde bu tür yazıların sonunda insanı muallakta bırakırlar sonuna kadar okursun en sonunda hangi kararı vereceğini hala çözememişsindir ??

Şöyle söyleyeceğim eğer ki film ve dizi izlemeyi çok seviyor ve sıklıkla evde bir şeyler izliyorsanız o zaman tavsiye ederim ama zaten girip ayda 3 bölüm dizi izliyorum 2 de film izliyorum diyorsanız bence almanıza gerek yok hatta belki de içerik için biraz daha beklenebilir ben tam olarak istenen seviyeye geldiğini düşünmüyorum. Yazılımsal olarakta eksikleri olduğunu düşünmekteyim mesela bir içerik izledim ama beğenmedim kalan bölümlerini izlemek istemiyorum dediğinizde işte o kalan bölümleri bana gösterme ben bunları izlemeyeceğim artık seçeneği yok her giriş yaptığınızda bak bu yarım kaldı bunu izle diye size ısrarla gösteriyor.

Sen nasıl yapıyorsun peki sorusuna cevabım bence size de tavsiye edeceğim şey ben şu şekilde kullanıyorum. 2 ay ödüyorum sonra iptal ediyorum bir kaç ay sonra tekrar satın alıyorum biraz daha bir şeyler izliyorum ( bu arada yeni şeylerde eklenmiş oluyor) sonra tekrar iptal ediyorum bu zamana kadar hep bu şekilde kullandım hala karar veremediysen ilk ay zaten ücretsiz bence bir deneyebilirsin.

Umarım yardımcı oldum. Keyifli seyirler.

oguzhan

Add comment

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: