Oğuzhan Kalelioğlu

Yasemin Mori – Estrella

 

Yasemin Moriyi çok severim. Hüzünlü olduğu zaman en hüzünlü , çılgın olduğunda da ondan daha çılgınını bulamazsınız. O yüzdendir belki de çok bileni , seveni yoktur çünkü o çok özeldir herkese hitap etmez. 2015 de ki Finnari Kakaraska’dan sonra… ki Mabel Matizde Twitterdan bu albümün çok özel ve güzel olduğunu söylemişti kendisine neyse yaa noldu bu yasemin mori keşke yeni albüm çıkarsa da dinlesem dedim ki meğersem çıkmış 🙂 Estrella bence bu sene çok sevilecek içerisinde çok güzel şarkılar var bir gece açıp şöyle bir albümün tadına bakmak istedim gerçekten çok güzel olmuş. Estrella şarkısını pek beğenemesemde beğendiğim 2 tane şarkı var saatlerce dinlesemde yinede yinede sıkılmıyorum. Çıngıraklı Dilber ve Uçan Kedi favorilerim. Hayattan sıkılmış , bunalmış iş stresinden kendimi uzaklaştırmak istediğimde kulaklığı takıp beni kendime getiren , beni mutlu eden iki güzel parça dinlerseniz eminim sizde çok seveceksiniz ama söylediğim gibi eğer size hitap ediyorsa ..

Mori yine o içindeki asi ruhu , o çılgın sanatçı ruhunu bu iki şarkıya çok güzel yansıtmış. Gelelim eski şarkılarından beğendiklerime ;

Finnari Kakarasha -> Ellerimin Karası , Bitli Kaptan (çok eğlencelidir) , Elim Tetikte (sözleri güzeldir) , Kadınlar (kesin bir ip var yada uçuyoruz biz) , Oyna (oynamadan duramazsınız gerçektende ) , Gel de çok güzeldir.

Deli Bando -> Muşta ( bu albümün en çok sevdiklerimden) , Gerenimo , Deli Bando , Venüste Uyandım ( Canlısı çok daha güzel) .

Ama şikayet ettiğim bir durum var bu kadar bekletmese bizi keşke .. Her yıl her yıl yeni albüm yapsa ne çok mutlu oluruz. Çünkü Moriye ihtiyacımız var. En hüzünlü olduğumuz anlarda ve en mutlu anlarımızda mutluluğumuzu daha da arttırdığı için ya da hayattan sıkıldığımızda bizi motive etmesi için. Benim bu tür insanlar için söylediğim bir söz var . “Gerçek Sanatçı” diyorum ben onlara.

Bizim ülke olarak “Gerçek Sanatçı”lara çok ihtiyacımız var.

Son olarak albümün Teaser videosu ile sonlandırmak istiyorum. Spotify’da albümü bulabilirsiniz bu arada.

Keyifli dinlemeler.

 

 

oguzhan

Add comment

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: