Oğuzhan Kalelioğlu
Never Let Me Go Movie

Beni Asla Bırakma (Never Let Me Go)

Never Let Me Go Movie
Beni Asla Bırakma (2010)

Sakin geçen ama derinde izler bırakan bir film… Biraz toprağın altını eşelediğinizde sizde filmden etkilendiğinizi göreceksiniz.

Dram ve Romantik ağırlıklı ve sonlarına doğru dram biraz daha fazlalaşıyor. Benim hoşuma giden tarafı eski yılları yansıtıyor olması ve senaryonun ilgi çekiciliğiydi sadece organ bağışlamak için dünyaya getirilen insanlar düşünün amaçları sadece organlarını bağışlayıp ölmek ve şimdi bu insanların acılarını , yaşadıklarını bir düşünün içine birde sevgi dolu bir aşk ekleyin. İşte size Never Let Me Go (Beni Asla Bırakma)

Filmin Özeti:

Çocukluktan beri yakın arkadaş olan Ruth, Tommy ve Kathy başka insanlara organ sağlamak için klonlanmışlardır. Üç arkadaşın çocukluk yılları da yatılı olanbir okulda geçmiştir. Erişkinliğe ulaştıklarında ise ürpertici gerçekle tanışmaları ve kendilerine çizilmiş olan kaderlerine hazırlanmaları gerekmektedir.

Japon asıllı İngiliz yazar Kazuo Ishiguro’nun aynı isimli romanından beyazperdeye Alex Garland tarafından uyarlanan ve yönetmenliğini Mark Romanek’in üstlendiği filmin başrollerini Keira Knightley, Carey Mulligan ve Andrew Garfield paylaşıyor. Film, gösterildiği İstanbul Film Festivalinde de ilgiyle karşılanmıştı.

Karakterler:

Carey Mulligan(Kathy) : Kendisini ilk olarak Great Gatsby (Muhteşem Gatsby) filmiyle tanımıştım meğerse ondan önce de güzel filmlere imzasını atmış. Senaryonun sessiz ve aşık kızı.

Keira Knightley(Ruth): Bir çok filmden zaten tanıyoruz karayip korsanları olsun ne bileyim işte Düşes olsun bir çok filmde var kendisi.

Bu filmimizde de cazgır kadın rolünde 😀 Sonunda kendine gelmiş olup bir şeyler itiraf etse de iş işten geçmiş  oluyor.

Filmin Fragmanı:

IMDB:http://www.imdb.com/title/tt1334260/(7.1/10)

Bir arkadaş konunun yüzeysel olduğundan bahsetmiş yorumunda kesinlikle katılıyorum keşke film daha uzun olsaydı da diğer sorulacak sorulara da cevap bulabilsek yani şundan bahsediyorum. Sadece organ bağışlamak için klonlanmış bu insanlar neden bu sisteme sadece boyun eğmek yerine “napalım abi kaderimiz buymuş üüüüüü” falan yerine neden sistemi sorgulamıyorlar ? neden karşı çıkmıyorlar ? Hastalıkların tek çözümü bu mu? Bu sorular hep cevapsız… Daha dolgun bir film olabilirdi bunların hepsini romantiklikle kapatmışlar yinede canları sağolsun güzel bir film çıkmış ortaya izlemenizi tavsiye ederim…

İyi Seyirler… 🙂

oguzhankalelioglu

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed