Oğuzhan Kalelioğlu

Dünya Savaşı Z (2013)

world_war_z_poster

Trailer i izlediğimde “abi bu filme gitmeliyim hem Brad Pitt de var ” demiştim sonunda zaman bulabildim ve gittim. İyi ki gitmişim bu kadar da güzel olacağını tahmin etmemiştim gerçekten. Brad Pitt zaten efsane biliyorsunuz adam yine oyunculuğunu göstermiş senaryo çok iyi her şey çok iyi filmde öyle bir odaklanıyorsunuz ki filme yemişim molasını kardeşim devam edin şuna da izleyelim diyesiniz geliyor.

Filmin Özeti:

Sıradan bir gün, Gerry Lane ve ailesinin sakin yolculukları şehirde tıkanan trafik nedeniyle kesintiye uğrar. Birleşmiş Milletlerde eski bir müfettiş olan Lane, bunun sıradan bir trafik sıkışması olmadığını hisseder. Polis helikopterleri gökyüzünde, motosikletli polisler yerde çılgınca dolaşırken şehirde bir kargaşa başlar.

Tek bir ısırıkla yayılan, sağlıklı insanları tanınamayacak vahşi bir şeye dönüştüren ölümcül bir virüs, kalabalık insan gruplarının birbirlerine acımasızca saldırmasına neden olmaktadır. Komşu, komşuya saldırır; yardımsever bir yabancı bir anda tehlikeli bir düşmana dönüşür. Virüsün kökeni bilinmemektedir ve bulaşanların sayısı her gün katlanarak çoğalmakta, kısa sürede dünya çapında bir salgına dönüşmektedir. Enfekte olanlar dünya ordularını yenerken ve hükümetleri hızlı bir biçimde devirirken Lane, ailesinin güvenliğini sağlamak için salgının kaynağını bulmak için yapılan dünya çapındaki umutsuz arayışa öncülük etmek ve acımasızca yayılmasını durdurmak için bir çare bulmak üzere eski tehlikeli hayatına dönmek zorunda kalır.

Yine mi Zombi? Bu Zombiler Neden Kafa Atıyor?

Evet arkadaşlar yine Zombi yani dünyayı zombiler ele geçiriyor nereden geldiği belli olmayan bir virüs hızla tüm Dünya ya yayılmaya başlıyor ama bu sefer ki Zombiler biraz daha farklı çok daha hızlılar ve sese duyarlılar . Klasik Zombi filmlerinden çok daha ayrı bir havası olmuş bu filmin çok daha farklı.

Ama neden zombiler sürekli kafa atıyorlar her şeye kafa atarak kırmaya , parçalamaya çalışıyorlar anlamış değilim biraz komedimsi olmuş o yüzden. Özellikle son sahnelerinde fazlasıyla güldüğümü söyleyebilirim 🙂 Zombi işte beyinsiz ne yapsa yeridir mantığı ile yapılmış olsa gerek.

Kahramanımızzzz!

İşte tam bu anda virüsün kaynağını ve nasıl bu virüsten korunulacağını bulmak için kahramanımız Brad Pitt bu zorlu zamanda ailesinin yanından ayrılıyor ve bu işin peşine düşüyor filmde bu şekilde başlamış oluyor.

Filmin Fragmanı:

IMDB:http://www.imdb.com/title/tt0816711/(7.3/10)

 

Son Sözlerim:

Kesinlikle gidip izlenmesi gereken bir film sonuna kadar aksiyonu ve heyecanı koruyor arada sizi korkutuyor benim tek beğenmediğim kısmı klasik hani filmlerde adam öldürülür kamera adamın yüzünü göstermez çünkü makyaj , kan efekti bir sürü şey yapmaları gerekir göstermek için bu filmde de onlar yok göstermiyor yani biraz daha bu tür şeyler ön planda olabilirmiş belki de 15+ yaş sırını olsun diye yapmamışta olabilirler. Ben zombi sevmem deyip aptallık etmeyin farklı bir film bu çünkü

İyi Seyirler… 🙂

oguzhankalelioglu

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed