Oğuzhan Kalelioğlu

İzledim: Çelik Yumruklar (Real Steel) 2011

İzledim: Çelik Yumruklar (Real Steel) 2011

 

Filmin Özeti:

Yakın gelecekte, boks sporunun teknolojik bir hâl aldığı bir ortamda geçen cesur, gerilim ve aksiyon dolu “Çelik Yumruklar” filminde Hugh Jackman, 2,5 metre boyunda 900 kiloluk robotların ringlere çıkmasıyla unvan kazanma şansını kaybeden tükenmiş dövüşçü Charlie Kenton’ı canlandırıyor. Artık küçük çaplı bir organizatör olan Charlie, bir yer altı boks ringinden diğerine geçmek için hurda metalden kalitesiz robotlar yaparak iki yakasını bir araya getirmektedir. Charlie dibe vurunca, istemeden de olsa kendisinden ayrı yaşayan oğlu Max’le (Dakota Goyo) şampiyonada yarışacak bir yarışmacı yapıp eğitmek için birlik olur. Hiçbir kısıtlama olmayan bu vahşi arenada işler ciddiye bindikçe, Charlie ve Max bütün engellere rağmen, geri dönmek için son bir şans daha elde ederler.   “Çelik Yumruklar”, teknolojik bir hâl alan robot boksu sporuna kusursuz bir yarışmacı yapıp yetiştirmek için kendisinden ayrı yaşayan olan oğlu Max’le (Dakota Goyo) ile birlik olan ve bütün engellere rağmen, geri dönmek için son bir şans daha elde eden eski bir boksörün (Hugh Jackman) konu edildi bir aksiyon dram filmidir.

Evet birazda ben filmden bahsedeyim. Bence güzel filmdi bilim kurgu ve aksiyon  severlere tavsiyemdir. Senaryo güzel ancak tahmin edebileceğiniz şeyler oluyor. Kardeşimle  izlerken daha filmin yarısında bence sonu böyle böyle olacak dedi. Ve öylede oldu. Sonunu tahmin edebiliyorsunuz ama dövüş sahneleri gerçekten güzel olmuş sizi hafifte olsa bir moda sokuyor ve filmin sonunda boks yapasınız falan geliyor 😀 Yani karşınıza bi adam çıksa herhalde o gazla adamı dövebilirsiniz.  😀

Puan vermek gerekirse 10/7.8 verirdim tam 8de vermek istemiyorum ama izlenecek bir film tavsiye ederim 🙂 Film hakkında yorum yaparsanız sevinirim.

Film Fragmanını İzlemek İçin Tıklayın

oguzhankalelioglu

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed