Oğuzhan Kalelioğlu

İzledim: Sherlock Holmes 2 Gölge Oyunları (2011)

İzledim: Sherlock Holmes 2 Gölge Oyunları (2011)

Filmi dün gece izledim ve dedim ki bu adamlar bu işi biliyorlar.

ve yine her zaman ki gibi yapabildiklerinin en iyisini yapmışlar hatta birinci filmden daha güzel olmuş. Ayrıca şunu söyleyeyim sonunda sanki devamı çıkacakmış gibi bitiyor. Bu adamlar böyle her seferinde daha iyi bir şey yaparlarsa sıradaki film’in tadına doyum olmaz 🙂 hemen film özeti…

Filmin Özeti:

Şimdiye kadar Sherlock Holmes hep ortamdaki en akıllı adamdı. Şimdiyse yeni bir dahi suçlu, Profesör Mariarty ortalıkta geziniyor. Moriarty hem zeka anlamda Holmes’un dengidir, hem de kötülük yapma eğilimi ve vicdandan tamamen yoksun oluşu ünlü dedektif karşısında ona avantaj sağlayabilmektedir. Bu seferki araştırmaları Sherlock Holmes ve Dr. John Watson’ı Londra’nın dışına, Fransa, Almanya ve son olarak da İsviçre’ye götürür. Ama kurnaz Moriarty her zaman bir adım öndedir ve meşum planını hayata geçirmeye tehlikeli biçimde yaklaşmaktadır. Eğer başarılı olursa, muazzam bir servet ve güce kavuşmakla kalmayıp, tarihin akışını da değiştirecektir.

Film Fragmanı:

[tube]bHBHMtl9YWw&ob[/tube]

İMDB Link:

http://www.imdb.com/title/tt1515091/

Son olarak şunları söylemek istiyorum. Ben hep filmleri bir kere izlerim bir daha aynı filmi tekrar izlemem. Çünkü hangi sahnenin ne zaman geleceğini yada bir sahnede ne olacağını daha önceden bilirsiniz ve buda size bir zevk vermez.

Ama ilk defa bu filmi iki kere izlemek istedim. İzlediğiniz zaman zaten beni anlayacaksınızdır.

Benim puanım 8.8/10 izlemeyen varsa bulsun izlesin benden bu kadar

iyi seyirler.. 🙂

oguzhankalelioglu

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed