Oğuzhan Kalelioğlu

Karanlık Gölgeler (Dark Shadows)

 

karanlik-golgeler

Fantastik bir film olmuş aslında izlemeyecektim ama arkadaşım önerdiği için izledim çünkü ben genelde vampirli filmleri sevmem ama filmde o eski zamanları mekanları falan güzel yapmışlar gerçekten onun dışında Johnny Depp i ilk defa böyle gördüm. Acayip olmuş baksanıza bir fotoğraf’a bu adam yanınızdan geçse tanır mısınız. Saçlar hiç kurumuyor hep böyle bir şeyler sürmüşler gibi. 🙂 yüzü bembeyaz falan filan. İtici bir tip yani tamam normalde yakışıklı ona lafımız yok kıskançlık yapacak değilim herhalde ama ben bu filmdeki halinden bahsediyorum.

Neyse filmden bahsedersem tekrar orta halli bir film insanları güldüren şeyler koymuşlar onlar güzel olmuş ben böyle büyük bir vampir savaşı falan olur diye beklerken filmin en sonunda bir kaç aksiyon oluyor o kadar. Çok önereceğim bir film değil ama fantastik şeyleri seviyorsanız yada biraz eski dönemlere gitmek istiyorsanız izlenebilir.

Bana sonları çok acayip geldi kadının porselen olması falan. Sevmedim yani oraları izleyince anlarsınız 😀

Filmin Özeti:

1752 yılında küçük oğlu Barnabas ile birlikte Joshua ve Naomi Collins çifti yeni bir hayata başlamak için Liverpooldan Amerika’ya taşınırlar. Ama koca bir okyanus bile aileyi rahatsız aden gizemli kabustan kaçmak için yeterli değildir. Şehirde 20 yıl geçirir.Ama köklü playboy Angelique Bouchard un kalbini kırmışlardır. Angelique Bouchard barnabası vampire çevirip mezara hapsetmiştir. İki yüzyıl sonra Barnabas mezarından yanlışlıkla serbest kalmışıtr.Ve gelişmiş 1972 dünyasında tekrardan dirilir.

Filmin Fragmanı:

IMDB:http://www.imdb.com/title/tt1077368/ (6.5/10)

Benim puanımda 6.8 olsun sırf o eski havayı verdikleri için ve komik sahneleri olduğu için.

İyi Seyirler… 🙂

oguzhankalelioglu

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed