Oğuzhan Kalelioğlu

İzledim: Kule Soygunu (2011)

İzledim: Kule Soygunu (2011)

 

Geçen gün arkadaşlarımla sinemaya gidelim dedik. Neye gidelim neye gidelim derken biraz araştırma sonucunda “Kule Soygunu” filmine karar verdik.

Komedi filmleri genelde tercihimdir. Ve böyle soygun yapılan filmleri de severim.

Kule soygunu deyince aklınıza böyle aksiyon sahnesi dolu bir film geliyorsa bırakın gelmesin 😀 çünkü bu film öyle bir film değil. Ufak ufak aksiyon sahneleri var diyebilirim.

İlk bölümde daha çok olaylar gelişiyor pek bir şey olduğu yok asıl işler 10dk moladan sonra 2. bölümde başlıyor. Kulenin sahibi zengin iş adamının kuledeki tüm çalışanları kazıkladığı öğrenen ekibimiz sen bizi nasıl soyarsın layyyn senin paran daha bitmemiş gizli bir paran var deyip kuleye saldırıyorlar. 😀

Kısa Özeti:

Lüks bir Central Park konutundaki işçiler, teras katındaki milyonerin kendi emeklilik paralarını çaldığını keşfettiklerinde, en büyük intikamı planlarlar: Adamın kendilerinden çaldığını geri almak için yapılacak bir soygun.   Queens’in yerlisi Josh Covacs (Stiller), New York kentinin en lüks ve en iyi korunan konutlarından birini 10 yıldan uzun süredir yönetmektedir. Onun dikkatli gözlerinden hiçbir şey kaçmaz. Josh’un binasının en tepesindeki en gösterişli dairede yatırımcılarından iki milyar dolar çaldıktan sonra yakalanan Wall Street devi Arthur Shaw (Alan Alda) ev hapsindedir. Aldatılanlar arasındaki en zorlu kişiler kim midir? Maaşlarını Arthur’a emanet eden kule çalışanları.   Josh’un ekibi Arthur’un bu mükemmel suçtan paçayı yırtmasından sadece birkaç gün önce neredeyse imkansız olan şeyi planlaması için sağlam dolandırıcı Slide (Murphy)’a başvurur. Amaçları Arthur’un korunaklı dairesinde saklandığına emin oldukları şeyi çalmak. Bu acemi soyguncular amatör olsalar da binayı herkesten iyi biliyorlardır. Binayı yıllardır korudukları ama bunu fark etmedikleri ortaya çıkar.

Ben izlemenizi tavsiye ederim. Yanlız şunu da söylemeliyim. Öyle aşırı komedi olan bir filmde değil ama elbet güleceksinizdir. 😀

Puan vermek gerekirse 10/8 verirdim herhalde

Bkz. Eddie Murphy Kimdir?  Bkz. Ben Stiller Kimdir? (Wikiye Gider)

İyi Seyirler Dilerim… 🙂

oguzhankalelioglu

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed