Oğuzhan Kalelioğlu

Leverage (Dizi)

 

leverage-netflix_1310314_616

Arkadaşım sayesinde izlemeye başladığım bir dizidir. Daha sonra Alec Hardison rolünde oynayan hacker adamımız Aldis Hodge u sevmem ve birde tabiki şu yukarıdaki fotoğrafa baktığınızda cama yapışan bir bayan var. Ona hayran olmam ile dizi daha keyifli bir hal aldı.

Kim bu cama yapışan derseniz Parker rolündeki Beth Riesgraf ( offf offf off yani )     🙂

Dizi şuanda 5.inci sezonunu oynamaktadır ben 2.sezona yeni başladım sayılır. :S Daha izleyeceğim çok bölüm var . Diziyi seviyorum ama ben öyle her dakika yada her gün dizi izleyemiyorum. Yani en çok hayran olduğum bir hell on wheels var ki pazartesi çıktığı an izlerim.

Buna o kadar hayran olmasam da dediğim gibi karakterler ve macera ve aksiyon daha ne olabilir abi.

Adamlar kaliteli dizi yapıyor işte kabul edelim artık.  Bizde’de anca Fatmagül ün suçu ne gibi gibi heryer dram , psikoloji bozan insanı üzüntüye boğmaya çalışan diziler.

Neyse konuyu başka yerlere getirmeden dizi hakkında biraz bilgi vereyim:

Dizinin kahramanları, eski bir sigorta müfettişi tarafından yönetilen bir grup kanundışı insan. “Kötü adam”ların gazabına uğramış, ama kanundan yardım alamayan “masum insan”ların yardımına koşuyorlar.

Onların intikamlarını almak için planlar ve eylemlere girişiyor, kötüleri ruhları duymadan dolandırıyor, oyuna getiriyorlar. Dizinin sloganı da “ödeşmeye hazır ol“(Get Ready to Get Even).

Şu an (Tarih gerekli) 13 bölüm olarak planlanmış ilk sezon oldukça hoş ilerliyor ve aksiyonu bol sahneler vadediyor.

Yani olay şu bu aşağıdaki süper beşliyi bir izleyin. En azından rastgele bir bölüm falan açın izleyin beğenmezseniz Türk dizilerine geri dönebilirsiniz. Hatta söz sevmediğim halde sizinle bende izleyeceğim bir Türk yapım dizi.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1103987/ (7.6/10)
CNBC-e: http://www.cnbce.com/dizi/leverage

1.Sezon Promo:

Neyse benden bu kadar adam gibi bir yazı yazdırmadılar ki. Yok telefon çalıyor yok başka bir şey.

Hadi İyi Seyirler… 🙂

oguzhankalelioglu

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed