Oğuzhan Kalelioğlu

Oblivion (2013)

oblivion-2013-movies-posterFilmin kapak fotoğrafına bakınca klasik bir bilim kurgu filmini andırıyor gibi geldi bana hiçte öyle bir film değil .

Başrolde Tom Cruise ‘un olması filmi çok daha güzel yapmış bence 🙂 Eee Morgan Freemanda unutmamak lazım tabii karakterini değil ama oyunculuğunu sevdiğim bir adamdır oda 🙂  Şunu da belirtmek isterim ben öyle her bilim kurgu filmini sevmem biraz böyle doyurucu , tatmin etmesi gerekiyor izlediğim bilim kurgu filmlerinin sanırım en son Yaşam Şifresi (Source Code) filminde bu duyguya kapılmıştım belki aradan bir , iki film daha çıkabilir ama hatırlamıyorum.

Neyse işte bu filmde onlardan bir tanesi oldu sinemada izleyin derim ama yazıyı geç yazdığımdan artık vizyonda değil maalesef :/

Ama kesin güzel kalitede izlemenizi tavsiye ederim seveceğiniz bir film olacak eminim 🙂

Filmin Özeti:

Askeri bir yönetimin eseri olan bir grup, güvendikleri ve askeri konuda deneyimli olan Jack isimli bir askeri, bir zamanlar isanların yaşadığı “Dünya” isimli gezegene keşif için yollarlar. İnsanların yok olmasından önce bu “Dünya” gezegeninde nasıl yaşadıklarını tespit için gönderilen Jack’in karşına hiç beklemediği sürprizler çıkacaktır.
Tron filmiyle isminden söz ettirmiş yönetmen Joseph Kosinski’nin yönetmen koltuğunda yer aldığı ve kendi çizgi romanı olan romandan uyarladığı filmin kadrosunda Tom Cruise, Olga Kurylenko, Andrea Riseborough, Nicolaj Coster-Waldau, Melissa Leo ve Morgan Freeman gibi isimler yer alıyor…

Filmin Fragmanı:

IMDB:http://www.imdb.com/title/tt1483013/?ref_=sr_1(7.0/10)

Bence 7.0 dan daha fazlasını hakediyor diye düşünüyorum ama imdb işte ne yapacağı belli olmuyor bunların.

Filmi bulduğunuz gibi kaçırmayın.

İyi Seyirler..  🙂

oguzhankalelioglu

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed