Oğuzhan Kalelioğlu

Sınırsızlar Kulübü (Dallas Buyers Club)

dallas_buyers_club_poster_01

Matthew McConaughey‘i ilk olarak “True Detective” dizisiyle tanımıştım ve  gördüğüm kadarıyla oyunculuğunu çok beğendiğimi söylemeliyim. Belki çok tanınmıyor olsa da ben ondaki ışığı gördüm başkaları da görmüş  olacak ki bu yüzden “Dallas Buyers Club “yani Türkçe adıyla “Sınırsızlar Kulübü” filminde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü almıştır.

Filmin Özeti:

Dallas Buyers Club’ filmi uyuşturucu bağımlısı ve HIV taşıyıcısı Ron Woodroof’un hayatından esinlenerek beyazperdeye aktarılıyor. Ron Woodroof’a 1986 yılında AIDS yüzünden 30 günlük ömür biçilir. Teşhiş sonrası FDA kurumundan yasal onaylı olarak kullanabileceği tek ilaç olan AZT’yi almaya başlayan Ron hızla ölümün eşiğine doğru sürüklendiğini fark eder. Çareyi ABD’de yasal olmayan ama dünyanın dört bir yanında bulunan, doğal ilaçlara başvurmakta bulur. Kendisiyle ilgilenen doktorlardan biri olan arkadaşı Eve Saks’ın da yardımıyla Ron farkında olmadan çevresindeki hastalar içinde bir iletişim ve satış ağı kurmuş olur. “Dallas Buyers Club” olarak bilinen bu oluşum FDA’nın tedavisi yerine alternatif tıbbı tercih edenlerin çaresi olur ve dahası hastalar üzerinde onaylı AZT’den daha çok işe yarar.

Film 30 günlük ömrü kaldı dendikten sonra kendi doğal yöntemleriyle 2191 gün daha yaşamayı balşaran Ron Woodroof’un kişisel mücadelesine odaklanıyor.

Filmin Fragmanı:

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0790636/(8.0/10)

Matthew McConaughey: http://tr.wikipedia.org/wiki/Matthew_McConaughey

Kesinlikle tavsiyemdir özellikle biyografik film sevenlerin çok beğeneceğini düşünüyorum.

İyi Seyirler… 🙂

oguzhankalelioglu

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed