Oğuzhan Kalelioğlu

Unsere Mütter, unsere Väter

 

csm_muetter_vaeter_a01dd343ed

Uzun zamandır savaş  diziler izlemiyordum en son The Pacific dizisini izlemeye başlamıştım oda yarım kalmıştı zaten bitirememiştim. ( Edit : 3 sene oldu bu yazıyı yazalı hala The Pacific Bİtmedi 😀 )

Aslında çok sevdiğim bir kategoridir ama bir türlü izleyemedim işte çok sağlam savaş dizileri yapılmış zamanında ve en son yapılanlardan bir tanesi de bu

Almanlar gaza gelip ulan bizde yaparız hemde en kralını yaparız! deyip kollarını sıvamışlar ve gerçekten çok etkileyici , sağlam , çok çok iyi bir dizi yapmayı becermişler.

Ben şahsen Almanlardan böyle bir dizi beklemezdim ama akılları başlarına gelmiş bu insanların. Dizi konusunda bizim Türkler gibi değiller  şöyle bir yapımı çok üzülerek söylüyorum hiç bir zaman  bu ülke de göremeyeceğiz. Belki bütçe den dolayı belki adam gibi bir prodüksiyon olmadığından belki bizimkiler işin kolayı kaçtığından belki yaa paramızı kazanıyoruz işte bu ülke de yıllardır dram tutuyor zaten  bizde şaşmayalım bu işten dediklerinden … neyse daha fazla sinirlenmeden bu böyle kalsın.

Üç bölümden oluşan bir Mini dizidir bu ama bir bölümü yaklaşık olarak 1.30 saat sürmektedir yani film gibi izleyeceğiniz bir dizi diyebilirim zamanınız varsa 3 bölümü de bir günde bitirmenizi tavsiye ederim 🙂 Tabii bu biraz zor ama neyse.

Biraz da belgesel tadında yapılmış bir dizidir. Tam emin değilim ama sanırsam kurgusal olabilir bu konuda fazla bir fikrim yok.

Daha ilk bölümünden beni çok etkilemiştir ve “ikinci bölüm ne zaman gelecek yeaaa” dediğim olmuştur.

IMDB:http://www.imdb.com/title/tt1883092/(7.6/10)

 

Tarihi doğru mu yansıtıyor objektif mi davranıyor bilmiyorum ama burasına siz karar verirsiniz artık kesinlikle tavsiyedir.

Abur cubur bir şeyler hazırlayıp oturun başına kalkmadan , durdurmadan izleyin.

Not: unsere mütter unsere väter (Babalarımız , Annelerimiz) anlamına gelmektedir.

İyi Seyirler Dilerim… 🙂

oguzhankalelioglu

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed