Oğuzhan Kalelioğlu

Okudum: Elif Şafak – İskender

Okudum: Elif Şafak – İskender

Öncelikle kapak resmini ben yaptım umarım beğenmişsinizdir. Paint sağolsun çok yardımcı oldu birde tabi başka bir program daha var.

Kitaba gelirsek internetteki yorumları okuyarak aldım ve gayet’de aldığıma sevindiğim bir kitap.  Öncelikle sade ve basit dil kullanıldığı için okurken zorluk çekmiyorsunuz bu benim gerçekten çok hoşuma gitti diyebilirim.

Ayrıca birçok karakter görmenizde mümkün yaklaşık olarak kitabın içinde 22 tane karakter bulunmakta. Bunlardan en çok İskender , Pembe , Cemile  birazda Adem ve Esma karakterlerinden bolca bahsediyor. İskender karakterini kapak resmindeki elif şafağın tiplemesi olarak görebilirsiniz ve gözünüzde böyle canlandırın iyi oluyor çünkü aynen resimdeki gibi bir karakteri yazmış Elif Şafak. Kurguya gelirsek kitap çok güzel kurgulanmış filmi çıksa birde yanında patlamış mısır olsa fena bir film olacağını sanmıyorum.

Kitabı gece yatarken okumanızı tavsiye ederim çok iyi gidiyor. Ve okurken iyi odaklanmanız da şart çünkü arada bir geçmişe gidiyor sonra tekrar günümüze geri dönebiliyor. Bu yüzden araları kaçırmamak için iyi okumalısın. Ben en çok Yunus karakterini sevdim . Kendinden yaşça büyük bir kadına aşık oluyor ve ikisi arasında güzel , sevimli olaylar yaşanıyor. Çok fena trajedik olaylar da dönüyor ama bunlardan bahsetmek istemiyorum tüm heyecanı kaçabilir çünkü :). Bana sorarsanız ben alın okuyun derim. Gerçekten güzel bir kitap iyi okumalar dilerim.

Not: Puan vermek gerekirse 10/8.5 Belkide 9 İyi gider diye düşünüyorum. Kendinize İyi Bakın 🙂

oguzhankalelioglu

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed