Oğuzhan Kalelioğlu

Okudum: Zülfü Livaneli – Serenad

Okudum: Zülfü Livaneli – Serenad

Klasik olarak sözlere başlamak istiyorum kitap gerçekten çok güzeldi. Arada bir ileriye gitmesi sonra tekrar konuya bağlanması gerçekten çok hoş olmuş.  Bu arada Zülfü Livaneli’nin okuduğum ilk kitabıydı. Şimdi biraz arka kapaktaki yazıyı size okutayım sonra birkaç cümlem daha olacak.

Arka Kapak:

 

Maya duran kendisini profesör’ün hayat hikayesine o kadar çok kaptırıyor ki profesörün ona anlattıkları yetmiyor ve Almanya’ya gidip araştırmalar yapıp profesör hakkında daha çok bilgiler öğreniyor. Aynı zamanda profesör’ün hikayesi Maya’nın hayata bakış açısını da değiştiriyor.  Ailesindeki çok sevdiği ananesinin hayatı ile ilgili bilgileri de abisinden öğrenip kendisini bir yazar olarak görmese de yaşadıklarını ve duygularını bir kitap haline getiriyor.

Tam olarak anlatmak istediklerimi anlatabildim mi bilemiyorum ama umarım yazdıklarımdan ufakta olsa bir şeyler almışsınızdır.

Bence gerçekten okunması gereken bir kitap kitabı okurken hiçbir yerinde sıkıldım yada burası bitsin artık gibi şeyler söylemedim çünkü gerçekten de okumaya başlayınca hikayenin sonunu öğrenip kitabı bitirmek istiyorsunuz.

Not: Puan vermek gerekirse 10/9.5 verirdim ben sizi bilemem 😀 İyi okumalar… 🙂

Benzer Yazılar:

Okudum: Elif Şafak – İskender

 

oguzhankalelioglu

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed