Oğuzhan Kalelioğlu

Spam E-Postalardan Kurtulmak

 

Neredeyse her gün e-posta adreslerinize dolusuyla spam mail geliyorsa işte azda olsa size bu reklam amaçlı yada virüs içerikli postalardan kurtulmanın yollarını elimden geldiğince anlatacağım.

 

Hotmail Süpür İşlemi:

 

Süpür işlemi  ile gelen kutunuzda spam olarak gördüğünüz e-postayı seçerek bir daha o e-posta adresinden spam e-posta gelmesini önlemeye yarar. Tabi e-posta adresi aynı ise. Genelde bu işi yapanlar bir çok e-posta adresi oluşturup size  gönderirler böylece birini engelleseniz bile ötekinden e-posta gelir onuda engellemek zorunda kalırsınız. (Amma çok e-posta dedik be ) 😀

Spam olarak gelen e-posta adresimizi seçiyoruz ve süpür butonuna basıyoruz daha sonra tüm gönderdiklerini sil e basıyoruz ve karşımıza aşağıdaki resim çıkıyor.

 

Sizde resimdeki işlemleri yapıyorsunuz ve böylece o e-posta adresinden artık size hiçbir şey  gelmiyor.

10 Dakikalık E-Posta Adresi:

Güvenmediğiniz bir websitesine üye mi olmak mı istiyorsunuz. Saniyeler içinde 10 dakikalık kullanabileceğiniz bir e-posta adresi alın ve spam postalardan kurtulun.

http://10minutemail.com adresine giriyorsunuz.

 

 

 

 

 

 

Girdiğiniz gibi karşınıza yukarıdaki resimdeki sayfa çıkıyor ve işte 10 dakikalık e-posta adresiniz hazır. Anasayfanın hemen altında’da gelen kutunuz yer alıyor.

Eğer bana 10 dakika az geldi diyorsanız 10 dakika daha ver! yazısına tıklıyorsunuz 10 dakika daha size verilen e-posta adresini kullabiliyorsunuz.

Vee 10 Dakika Sonra:

 

 

 

 

İşte bu yazıyla karşılaşıyorsunuz. 🙂  isterseniz hemen bir tane daha alabiliyorsunuz.

İşte Bir Alternatif Mailinator.Com

Siteye girdiğiniz gibi size otomatik bir e-posta adresi veriyor ve gelen kutunuza bakmak için Check your Inbox! yazan yere size verilen e-posta adresini yapıştırıyorsunuz ve gelen kutunuzu kontrol edebiliyorsunuz.

 

 

 

 

 

Son Söz:

Her website’ye üye olurken gerçek kullandığınız e-posta adresinizi vermeyin. Çünkü sizinde e-posta adresinizin insanların parayla satın aldığı e-posta listelerinin birinde yer alıyor olabilir.

Benden bu kadar 😉 Bol Spamsız Günler Dilerim 🙂

 

 

 

oguzhankalelioglu

Yorum ekle

Bir Cevap Yazın

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed